04.06.2016

10. Srednjeveški dnevi

Srednjeveški tabor: 30.5. - 5.6.

TRAVNATA JASA POD GRADOM, vstop prost

Srednjeveški tabor in življenje v njem si lahko ogledate ves teden, vse od ponedeljkovega popoldneva, 30. 5. dalje. V soboto in nedeljo se bodo v taboru domači skupini pridružile tudi sodelujoče skupine iz Slovenije in tujine.

PRINCESKA NA ZRNU GRAHA, lutkovno-igrana predstava za otroke

1.6., ob 9:30 & 2.6., ob 17.30

vstop prost, obvezna predhodna prijava

Naznanilo in povabilo!

Za devetimi gorami in devetimi vodami, visoko na skalni pečini nad blejskim jezerom, stoji majhno kraljestvo. A v tem kraljestvu velik kralj. Že stokrat smo ga povabili naj se nam pridruži, da bi pomagal zaigrat pravljico. A on? Da ne more! Princu išče nevesto! Poslal pa je skrinjo in dva dvorna norčka, ki vas bosta z veseljem in na zabaven način popeljala skozi zgodbo in z kanček vaše pomoči na koncu morda le našla princu tisto, pravo, pravcato princesko.
Če bi se nam pri ogledu predstave in iskanju princeske radi pridružili tudi vi, male dvorne dame in vitezi, potem vas vabimo v tabor pod blejskim gradom. Da pa bo zavoljo vašega prihoda vse nared, nam nujno pošljite poštnega goloba ali sla, še rajši pa vidimo, da nas kar pokličete, tako, kot to počnejo dandanašnji. Počaščeni in veseli bomo vaše družbe.

Z globokim spoštovanjem! In pika. In pečat.

Prijave sprejemamo do vključno 30.5.2016
KD lutkovno gledališče Rado Mužan
kaja.muzan@gmail.com
tel.: 041 411 511 / 040 641 684

Program prireditve

Sobota, 4. junij

ZGORNJA TERASA
ob 9. uri v Grajski kapeli akustični nastop skupine za srednjeveško glasbo Gita

ob 11., 14. in 16. uri nastopi srednjeveških skupin

okvirno ob 18. uri v Grajski kapeli akustični nastop skupine za srednjeveško glasbo Gita

SPODNJA TERASA

ustvarjalne delavnice za otroke

hoja s hoduljami, kako je narejen oklep, inavguracija v viteze

PARKIRIŠČE GRADU

srednjeveška tržnica, kulinarična ponudba

glasbeni oder: nastopi srednjeveških glasbenih skupin Holloenek Hungarica in Gita

ob 20.30 uri SLAVNOSTNI NASTOP OB 10-LETNICI PRIREDITVE

Vere Gratia, Češka
Društvo občine Konjski iz Konjščine, Hrvaška
Turistična skupnost Koprivnica, Hrvaška
Darko Dragec, Hrvaška (profesionalni mojster lokostrelec)

Viteški red sv. Nikole, Varaždin, Hrvaška
Holloenek Hungarica, Madžarska

Glasbeni oder

Skupina za srednjeveško glasbo Gita
Holloenek Hungarica

Cena vstopnice za ogled programa na zgornji in spodnji terasi gradu je plačilo vstopnine. Organizator si pridržuje pravico do sprememb programa, ki bodo objavljene na spletni strani www.blejski-grad.si.

Več informacij:

Zavod za kulturo Bled, Špela Repnik, spela.repnik@zkbled.si

Zunanja strokovna sodelavka za odnose z javnostmi: Mojca Polajnar Peternelj, 051 314 544.

10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016

www.slovenia.info www.bled.si www.facebook.si www.twitter.com www.youtube.com www.forsquare.com www.wikipedia.org www.tripadvisor.co.uk