04.06.2016

10. Srednjeveški dnevi

10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu

Srednjeveški tabor: 30.5. - 5.6.

TRAVNATA JASA POD GRADOM, vstop prost

Srednjeveški tabor in življenje v njem si lahko ogledate ves teden, vse od ponedeljkovega popoldneva, 30. 5. dalje. V soboto in nedeljo se bodo v taboru domači skupini pridružile tudi sodelujoče skupine iz Slovenije in tujine.

PRINCESKA NA ZRNU GRAHA, lutkovno-igrana predstava za otroke (1. in 2.6.). Vsa prosta mesta so zasedena, hvala za razumevanje.

Program dogajanja 4. - 5. junija

Sobota, 4. junij

ZGORNJA TERASA
ob 9. uri v Grajski kapeli akustični nastop skupine za srednjeveško glasbo Gita

ob 11., 14. in 16. uri nastopi srednjeveških skupin

okvirno ob 18. uri v Grajski kapeli akustični nastop skupine za srednjeveško glasbo Gita

SPODNJA TERASA

ustvarjalne delavnice za otroke

hoja s hoduljami, kako je narejen oklep, inavguracija v viteze

PARKIRIŠČE GRADU

srednjeveška tržnica, kulinarična ponudba

glasbeni oder

ob 12. in 15. uri: Gita

ob 14. in 16. uri: Holloenek Hungarica

nastopi srednjeveških glasbenih skupin Holloenek Hungarica in Gita

ob 20.30 uri SLAVNOSTNI NASTOP OB 10-LETNICI PRIREDITVE

Nedelja, 5. junij

ZGORNJA TERASA
ob 9. uri v Grajski kapeli akustični nastop skupine za srednjeveško glasbo Gita

ob 11., 14. uri nastopi srednjeveških skupin

SPODNJA TERASA

ustvarjalne delavnice za otroke

hoja s hoduljami, kako je narejen oklep, inavguracija v viteze

PARKIRIŠČE GRADU

srednjeveška tržnica, kulinarična ponudba,

Glasbeni oder

ob 11:30 in 13. uri: Ines Kočar in plesna skupina Zaara (orientalski ples)

ob 12. in 15. uri: Gita

Vere Gratia, Češka
Društvo občine Konjski iz Konjščine, Hrvaška
Turistična skupnost Koprivnica, Hrvaška
Darko Dragec, Hrvaška (profesionalni mojster lokostrelec)

Viteški red sv. Nikole, Varaždin, Hrvaška
Holloenek Hungarica, Madžarska

Glasbeni oder

Skupina za srednjeveško glasbo Gita
Holloenek Hungarica

Prometna ureditev

AVTOBUS

Skupinam, ki bodo na grad prišle z organiziranim avtobusnim prevozom BO DOVOLJEN dostop do parkirišča gradu, kjer bodo gostje lahko sestopili. Avtobus bo nato usmerjen na parkirišče pod gradom. (Dostop in vstop v muzej na zgornji terasi gradu bo mogoč skozi ves dan. Prizorišče bo ločeno od vhoda v muzej.)

OSEBNI AVTO

Prosimo upoštevajte navodila rediteljske službe. Dostop na parkirišče gradu z avtom NE BO DOVOLJEN, zato boste usmerjeni na urejena BREZPLAČNA parkirišča pod gradom. Uporabite BREZPLAČNI avtobusni in kombi prevoz na in z gradu.

PEŠ

Na grad se lahko sprehodite tudi po kateri od urejenih sprehajalnih poti. Začetne točke so pri cerkvi sv. Martina in nad Grajskim kopališčem.

_____________________

Cena vstopnice za ogled programa na zgornji in spodnji terasi gradu je plačilo vstopnine. Organizator si pridržuje pravico do sprememb programa, ki bodo objavljene na spletni strani www.blejski-grad.si.

Več informacij:

Zavod za kulturo Bled, Špela Repnik, spela.repnik@zkbled.si

Zunanja strokovna sodelavka za odnose z javnostmi: Mojca Polajnar Peternelj, 051 314 544.

10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016 10. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu, 4. - 5. junij 2016

www.slovenia.info www.bled.si www.facebook.si www.twitter.com www.youtube.com www.forsquare.com www.wikipedia.org www.tripadvisor.co.uk