Zgornja terasa,

Kdo je napavil Vidku srajčico

Videk je štiriletni deček, ki živi v številčni družini. Kot najmlajši otrok vedno zadnji dobi srajčico, ki pa je vedno najbolj ponošena. Nekega poletja si jo strga, ker pa so doma revni, zanj nove srajčice ni. Žalosten je in napol nag. Tedaj pa mu pridejo na pomoč živali! Ovčka da volno, pajek stke blago, rak blago razreže, ptiček ga sešije. Videk kmalu dobi prekrasno novo srajčico in ves vesel steče domov, da bi jo pokazal.

Pravljico je napisal Fran Levstik pred davnimi leti, leta 2006 pa je na odru Lutkovnega gledališča Ljubljana zaživela tenkočutna predstava, ki oživlja to dragoceno povest iz domače literarne zakladnice.
Režiserka: Eka Vogelnik
Igrata: Maja Kunšič in Iztok Lužar
Letošnje poletje smo sklenili novo sodelovanje z Lutkovnim gledališčem Ljubljana. Vabljeni!

Splošna vstopnica za Blejski grad ne velja za obisk prireditev izven uradnega delovnega časa. Nakup vstopnic je mogoč na blagajni Blejskega gradu, vsak dan, v odpiralnem času. V kolikor prireditev ne bo razprodana v predprodaji, bo vstopnice mogoče kupiti tudi eno uro pred pričetkom.

Spoštovali bomo veljavne ukrepe preprečevanja širjenja koronavirusa. Prireditve se lahko udeležite, v kolikor imate negativen rezultat testa PCR ali HAGT, potrdilo o prebolelosti oziroma cepljenju. Zahvaljujemo se vam za spoštovanje ukrepov.

Na tej povezavi si lahko preberete bonton obnašanja, ki velja na Blejskem gradu.