Galerija STOLP,

Ejti Štih, slikarska razstava

V juliju in avgustu v Galeriji STOLP gostimo Ejti Štih in njen cikel Kokošji rod.

Ejti Štih se je rodila v Sloveniji 25. novembra leta 1957. Študirala je na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani. Od leta 1982 živi in dela v mestu Santa Cruz de la Sierra v Boliviji. Na svoji umetniški poti se je podajala na področja slikarstva, kiparstva, keramike, grafike in inštalacij, ilustrirala je knjige in oblikovala številne plakate , kostume in scenografijo za petdeset gledaliških postavitev kot tudi kostume za karneval. V štiridesetih letih ustvarjanja je pripravila več kot sedemdeset samostojnih razstav v Sloveniji, Boliviji, Italiji, Franciji, Španiji, ZDA, Panami, Belgiji, Čilu, Argentini, na Kubi, v Nemčiji, Peruju, Braziliji, na Portugalskem in na Nizozemskem. Sodelovala je na številnih skupinskih razstavah in mednarodnih bienalih. Njena dela najdemo v zasebnih in javnih zbirkah po celem svetu. Od leta 2005 je kulturni vodja, soustanoviteljica in prostovoljna ravnateljica Umetniške galerije Manzana 1 Espacio de Arte v Santa Cruzu v Boliviji.

Istočasno bo v Galeriji Melite Vovk na ogled cikel Konflikti in v Preddverju Festivalne dvorane Bled cikel Rdeče in zlato.
Za vstop na grad je potrebno plačilo vstopnine.

Na blagajni gradu povprašajte za nakup Kataloga Ejti Štih (7 EUR).