SIEN
Blejski grad - Grajski park,

Lutke na Blejskem gradu: Vidkova srajčica

Otrok, mama, bratci in sestrice, postelja, žlička in skodelica s kaško – varen dom, kjer jemo, spimo in se igramo. Svet, ki ga otrok prepoznava iz lastnega vsakdana. Zunaj hiše: travnik, potok, grmovje in živali, ki jih otrok opazuje. Glej, pajek na pajčevini, ptič v zraku, bela ovca na travniku! Sonce na nebu in oblak! Tudi njih malček že pozna, nekatere z dvorišča, druge iz slikanic, saj ovčke in rake naši otroci prvič vidijo tam.

Levstikov Videk v izvedbi gledališča Fru-Fru je predstava namenjena najmlajšim, ne le po vsebini, ampak tudi po likovni podobi, polni mehkih form, toplih materialov in živih barv, ki se v posebnem, počasnem ritmu predstave prepletajo z glasovi ritmiziranih in petih besed in drobnih instrumentov.

Režija: IRENA RAJH
Priredba teksta, besedila pesmic in dramaturgija: JELENA SITAR
Likovna podoba lutk in izdelava: MONIKA PESKOVA
Glasba: IGOR CVETKO
Kostumografija: IZTOK HRGA
Unikatno tkanje: IRENA SITAR
Izdelava scene: MARJAN KUNAVER
Igra: IRENA RAJH
Glasbena spremljava: ANŽE VIRANT

Produkcija: Lutkovno gledališče Fru-Fru in Hiša otrok in umetnosti

Prizorišče lutkovnih predstav je GRAJSKI PARK pod Blejskim gradom.